Dziś Dzień Florysty!

27 kwietnia – tego dnia polscy floryści obchodzą swoje święto już od 10 lat. Wszystkim Florystom życzymy, aby Wasze życie usłane było różami! Niech Wasza pasja do kwiatów stale rośnie! 

Dzięki pracy i finezji florystów nasze uroczystości i wnętrza nabierają piękna i charakteru, w znacznym stopniu spełniając nasze potrzeby estetyczne. Praca florysty wbrew pozorom nie należy do łatwych i z pewnością nie jest to zawód, w którym każdy by się odnalazł. Oczywiście oprócz układania bukietów i odpowiedniego doboru kwiatów, florysta musi dbać o ich konserwację i potrafić odpowiednio zabezpieczyć rośliny przed gniciem czy wyschnięciem, co wymaga fachowej wiedzy i znajomości technik codziennej pielęgnacji roślin. Niemniej ważne w tym zawodzie są umiejętności pozwalające na dotarcie do klienta oraz właściwe odczytanie jego potrzeb. Profesjonalnego florystę wyróżnia dobre poznanie oczekiwań klienta i jego upodobań, a przy tym sprawne odnalezienie się w każdym stylu. Tutaj niezbędna może okazać się wiedza z zakresu kulturoznawstwa i sztuki, na podstawie której uda się w wyjątkowy sposób dotrzeć do gustu klienta, czy też podkreślić styl wnętrza lub wydarzenia. Dobry florysta to osoba posiadająca wyjątkowy talent manualny, ale sam talent nie wystarczy.

Florysta to bez wątpienia artysta, który oprócz szerokiej wiedzy i umiejętności, koniecznie powinien posiadać zmysł estetyki i kochać kwiaty. Niepowtarzalną okazją do poznania nowinek florystycznych są Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – Green Days. W trakcie wydarzenia uczestnicy mają szansę uzyskać informacje na temat nowoczesnych technik florystycznych i pielęgnacji roślin, jak również zobaczyć najnowsze produkty i urządzenia oferowane przez setki wystawców. To także doskonała okazja na przeprowadzenie rozmów biznesowych i znalezienie nowych parterów handlowych. Dodatkowo, wydarzeniu towarzyszą warsztaty, w trakcie których floryści mogą zdobyć rozległą wiedzę teoretyczną i zebrać ciekawe doświadczenia.

Sytuacja gospodarcza związana z pandemią koronawirusa nie oszczędziła branży florystycznej. Wszelkie wydarzenia, takie, jak ślub czy pierwsze komunie święte oraz inne, będące szansą na zarobek dla florystów, którzy ozdabiają sale, kościoły, szykują bukiety na wydarzenia okolicznościowe, czy zapewniają ozdoby na stół i wianki komunijne, zostały odwołane. Od dłuższego czasu szansa na zarobek gigantycznie zmalała i wielu przedsiębiorców boryka się z problemami finansowymi, a branża liczy milionowe straty. Niepewna staje się przyszłość wielu kwiaciarni i spora grupa florystów martwi się o swoją pracę.

Wierzymy, że już niebawem kwiaciarnie i floryści będą mogli powrócić do swojej działalności. Jako organizatorzy targów ogrodnictwa i architektury krajobrazu, które od wielu lat mają miejsce w Ptak Warsaw Expo, dołożymy wszelkich starań, aby ułatwić przedsiębiorcom odnowienie relacji biznesowych oraz szeroką promocję i aktywną sprzedaż podczas najbliższej edycji Green Days. Trzymamy kciuki za Was!

IV edycja Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu – Green Days odbędzie się w dniach 17-19 marca 2022 w Ptak Warsaw Expo.

Serdecznie zapraszamy na targi!